Lørdag 25. oktober kl. 19:00 Billetter: ordinær 300,- honnør 220,- ung 100,-
Når et internasjonalt filmselskap kommer til Seljord får de lokale gutta, Torgeir og Jonny, jobb som statister. Men i filmfolkets øyne er de ikke annet enn en eksotisk kulisse.
Hele bygda snus på hodet når et internasjonalt filmselskap gjør sitt inntog i lokalsamfunnet. Naturen, historien, kulturen og bondelivet blir sett på som en eksotisk kulisse, og folket som bor der blir sett som primitive og «naturlige». Selv er de urbane og kultiverte i en verden der alt handler om status og penger.
I likhet med mange andre, har to rappkjeftede unge menn latt seg hyre inn som statister. To karer som har mistet retningen i livet, men ikke gir opp håpet om at nettopp denne filmen skal være begynnelsen på noe stort for dem begge.
Historien om hva som skjedde da filmindustrien kom til bygda, blir fortalt gjennom Torgeir og Jonny. Vi møter blant annet herskesyke produsenter, en slektning på kjøret, den siste gjenlevende statisten fra Helter i Telemark, en verdensvant diva og en helt vanlig lærer fra Rauland.
Forestillingen er en populær komedie som spilles over hele verden. Vår versjon er lagt til og tilpasset Telemark og vil garantert by på gjenkjennbare karakterer og situasjoner.
To skuespillere, 14 roller og 10 dialekter. Snurr film!
—
